dr Anna Fontana
Ukończyła Uniwersytet w Mediolanie we Włoszech, pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie w Jenie ( Niemcy ) jest pracownikiem naukowym działu Badawczo –Rozwojowego  firmy Biolchim w Medicina k/Bolonii

Zintegrowane podejście do nawożenia roślin obejmujące stosowanie biostymulatorów może znacznie poprawić jakość produkcji owoców i warzyw, a tym samym pomóc producentom zaspokoić oczekiwania konsumentów.

Opryskiwanie warzyw szklarniowych lub pod osłonami preparatami stymulującymi wzrost i dojrzewanie owoców:

SUNRED® – daje nam kilka możliwości polepszenia jakości produkowanych owoców:

 

    1. Ujednolica dojrzewanie owoców w gronie i pomiędzy roślinami, skracając czas zbioru i zmniejszając liczbę zbiorów w okresie dojrzewania;
    2. Podnosi poziom cukru w owocach mierzony wg skali Brixa;
    3. Poprawia jednolitość i intensywność wybarwienia;
    4. Wzmaga dojrzewanie również w przypadku zbyt małego natężenia światła i braku optymalnej temperatury;
    5. Nie zmienia zdolności przechowalniczej owoców.

Utrzymanie metabolizmu roślinnego w fazie zawiązywania i wzrostu owoców przygotowuje roślinę do optymalnego i jednolitego dojrzewania owoców.

FOLICIST® to bioaktywator kwitnienia i zawiązywania owoców zawierający ekstrakty roślinne, które wywołują jednorodność kwitnienia i zawiązywania owoców przez stymulowanie procesów biosyntezy rośliny i łagodzenie stresu z powodu intensywnej aktywności metabolicznej.

NOV@® jest specjalistycznym produktem do stosowania w fertygacji lub w opryskach nalistnych w celu pobudzenia zdolności pobierania i wchłaniania substancji odżywczych przez korzenie, oraz sprzyja rozwojowi i powiększaniu owoców. NOV@ pozwala uzyskać bardziej zrównoważone rośliny, a przez to jednorodne i większe owoce.